Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Abu Dhabi

(Strony) > > > Abu Dhabi

Abu Dhabi zajmuje ponad 87 % powierzchni i jest nie tylko największym, ale najbardziej zaludnionym i najbogatszym emiratem. Większość jego powierzchni pokrywa piaskowa i kamienna pustynia. Dzięki swojemu bogactwu pełni role wiodąca. Większość zysków pochodzi tutaj z wydobycia ropy naftowej. Dzięki temu Abu Dhabi, który jeszcze w latach dwudziestych należał do najbiedniejszych części, dzisiaj jest zupełnie w innym miejscu. Na jego modernizację wydano miliardy dolarów. Beduińskie społeczeństwo w ciągu ostatnich pięćdziesięciu lat zmieniło się w nowoczesny kraj, który korzysta z najnowszych technologii. Jego rozwój nadal może postępować, ponieważ Abu Dhabi jest właścicielem 90 % złóż naftowych w całych Emiratach. W ogólnoświatowym rankingu zasobów ropy zajmuje 5. miejsce. Wydobywane tutaj zasoby obliczane są jeszcze na minimum 100 lat. Jednak mimo rozwoju techniki, wciąż można tutaj na każdym kroku spotkać się z tradycją. Do Emiratu należy niezliczona liczba wysepek, na których obok wyjątkowej przyrody znajdują się archeologiczne znaleziska. W części zachodniej ludzie postanowili wyrwać z pustyni część terenu i posadzili tam ponad 20 mln drzew. Czas pokaże, czy ten eksperyment był celowy.

Miasto Abu Dhabi

Jest typową nowoczesna metropolią i gdyby nie prawie 40 meczetów, trudno byłoby poznać, że jest to świat arabski. Na drodze dojazdowej do miasta budowany jest największy meczet świata, który będzie miał aż 20 tys. wieżyczek. Na każdym kroku tutaj widać inspirację w Ameryce. Wiele tu drapaczy chmur, szerokich bulwarów, zielonych parków i cyfrowo oznaczone ulice. Miasto nie zapomina o swojej historii i obok multikina można natrafić tutaj na skansen. Jedyna pamiątką miasta jest piękny pałac Qasr Al Hosn, który ze względu na swoja barwę nazywany jest białym lub pałacem.

Sport

Niedaleko miasta znajduje się wiele klubów golfowych. Abu Dhabi Golf Club By Sheraton, który posiada dwa trawiaste pola, uznawany jest za jeden z najlepszych na świecie. Stadion zimowy Abu Dhabi Ice Rink zaprasza łyżwiarzy i hokeistów. Na torze Al Wathba można trafić na wyścigi wielbłądów, które odbywają się w miesiącach zimowych. Kilka razy do roku odbywają się także tradycyjne zawody drewnianych łodzi. W maju gospodarze zapraszają na międzynarodowe wyścigi superszybkich łodzi UIM Formula One Power Boat Race.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce