Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Ajman

(Strony) > > > Ajman

Jest najmniejszym Emiratem i leży na wybrzeżu Zatoki Perskiej. Ten teren jest najmniej oblegany przez turystów, ale i to zaczyna się z czasem zmieniać, gdyż te rybackie osady powoli zmieniają się w letniska turystyczne.

Atrakcje Turystyczne Ajmanu

Do największych należy stary gród na kolistym placu Central Square. Budowla z czterema wieżami zbudowana została jako siedziba władców i pełniła także rolę obronną. W jej wnętrzu znajduje się muzeum historii, które należy do najbogatszych na świecie. W pobliżu leży także stara część miasta o nazwie Karma. Następnie dochodzimy do części targowej, w której obok tradycyjnych towarów można także zakupić świeże ryby, owoce i warzywa. Nieco dalej w irańskich sklepach można zakupić artykuły domowe. Nie można zapomnieć o zwiedzeniu warsztatów, w których powstają drewniane łodzie.

Morze w Ajmanie

Kąpiel możliwa jest przy wielokilometrowych plażach, gdzie znajduje się najczystsze morze w ZEA.

Zakupy w Ajmanie

W 2004 roku wybudowano 3 rozległe centra handlowe, które można porównać z tymi znajdującymi się w Dubaju. Ajman jest jedynym Emiratem, który zalegalizował sprzedaż alkoholu w sklepach. Oprócz tego nie muszą Państwo w tym celu wysiadać nawet z auta. Wystarczy jedynie zatrzymać się przed kramem, zatrąbić, a uprzejmy pracownik szybko was obsłuży.

Ciekawostki

Dla dobrego wyglądu miasta, miejscowi szejkowie wydali zakaz nalepiania na jego terenie jakichkolwiek plakatów oraz suszenia prania w oknach i na balkonach. Ulice zostały przyozdobione nowymi drzewami.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce