Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Dubaj

(Strony) > > > Dubaj

Liczy około 1,2 miliona mieszkańców i należy do najbardziej znanych miast emiratów. Jest symbolem luksusu i taniego złota. Znajduje się tam raj golfowy i handlowy. Dubaj zwraca na siebie uwagę majestatycznym hotelem Burj al-Arab oraz realizowanymi projektami podwodnego hotelu i artystycznych wysepek w kształcie palmy.

Creek

Jeden z głębokich zalewów morskich, który miasto Dubaj rozdziela na dwie połowy. Ze względu na jego charakterystyczne kształty zbudowano nad nim aż trzy mosty. Podczas pływania Creekiem można zobaczyć supernowoczesne szklane budowle, a z drugiej strony meczety. Warto wspomnieć o wielkim meczecie, ratuszu Dubai Municipality, Dubai Chamber of Commerce i National Bank of Dubai. Zabawić się można w miejscowym Wonderlandzie, którego najpopularniejsza częścią jest aquapark Splashland.

Bur Dubai

Znajduje się w południowo-zachodniej części Creeku. Tutaj znajduje się Sighada, która wyrosła z pierwotnej wioski rybackiej. Turystów interesuje przede wszystkim dawny pałac szejka Saaeda al Maktouma i skansen Heritaga oraz Diving Village. Jest on przykładem arabskiej architektury i przyciąga majestatycznością. Oprócz architektury można w jego wnętrzu zobaczyć zbiór wyjątkowych fotografii, historycznych rysunków, monet, znaczków i listów. Wszystkie te eksponaty w detalach odzwierciedlają historię Dubaju.

W Heritage Village można na własne oczy zobaczyć jak się łowi perły, a także zobaczyć jak wygląda prawdziwa wioska beduińska. Dalszym przystankiem będzie tradycyjne targowisko Dubai Old Souq. Tutaj można spotkać setki najróżniejszych kramów, w których oferowane jest praktycznie wszystko co tylko wymyślono.

Deira

Znajduje się na północy i wschodzie od Creeku. Można tam zobaczyć większość domów handlowych i banków – w rzeczywistości jest to taka arabska Wall Street. Zdecydowanie mniej jest tutaj historycznych pamiątek niż w innych częściach Emiratu, ale nie znaczy to wcale, że Deira nie ma swojego uroku. Z przyjemnością opuszczą Państwo część handlową, zaśmiecone stare uliczki i różne targowiska. Oczywiście nie można pominąć targowiska z przyprawami Spice Souq, które jest czymś w rodzaju przedsionka przed znajdującym się nieco dalej Złotym targiem. Ceny są tutaj niższe niż gdziekolwiek indziej na świecie. To jest uliczka, w której jeden kram przylepiony jest do drugiego. Tutaj można kupić łańcuszki, pierścionki, kolczyki różnej jakości od 18 do 24 karatów. Po Złotym targu dochodzimy do świata perfum, w którym oprócz marek luksusowych możemy także kupić miejscowe arabskie zapachy.

Jumeirah

To najbardziej luksusowa część miasta, usytuowana w jego południowej części. W okazałych willach mieszkają tutaj najbogatsi obywatele miasta, a także mieszczą się tutaj najbardziej luksusowe hotele. Także i legendarny Burj al-Arab. W tym regionie są też znane wysepki palmowe. Dla dzieci jest tu piękny aquapark Wild Wadi oraz ZOO.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce