Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Fujairah

(Strony) > > > Fujairah

Interesująca część wschodniego wybrzeża. To jedyny emirat, w którym nie znajdziecie ani kawałka piaskowej pustyni, podobnie jak i kropli ropy. Stąd też najważniejszym źródłem dochodów tego emiratu jest strefa bezcłowa, wielki port, tradycyjne rolnictwo i rybołówstwo. Wschodnie wybrzeże odegrało ważną rolę przy zdobywaniu Oceanu Indyjskiego i dlatego Portugalczycy w szesnastym wieku wybudowali tutaj kilka twierdz, z których żadna do dzisiaj nie przetrwała. W późniejszym okresie zastąpiły je budowle arabskich szejków, a do dzisiaj pozostały także wykopaliska archeologiczne. Są tutaj trzy rezerwaty morskie, które chętnie odwiedzają płetwonurkowie z całego świata.

Miasto Fujairah

Ma ono jedną część wypełniona nowoczesną cywilizacja. Współczesny port należy do kluczowych miejsc w Arabii, gdyż znajduje się po przeciwnej stronie Zatoki Perskiej nad bardziej głębokim Morzem Arabskim. Statki mogą tutaj zrzucać kotwice jedynie pół mili morskiej od portu. Fujairah stawia także na turystykę i posiada własne międzynarodowe lotnisko. W nowoczesnej części miasta znajdują się banki, urzędy i siedziby międzynarodowych firm. Dla gości ważne jest centrum turystyczne, gdzie można otrzymać niezbędne informacje o wyprawach w tereny górskie. Centrum to znajduje się w budynku Fujairah Trade Centre. Niedaleko hotelu Hilton zlokalizowane są targowiska, na których można obok upominków kupić także świeże ryby, owoce i warzywa. W północnej części znajduje się stare miasto, nad którym dominuje na wzgórzu budowla z 1670 roku. Tworzą ją trzy główne części, kilka hal i wież. W najbliższym czasie stare miasto czeka wielka rekonstrukcja, po której powstanie tu piękny skansen turystyczny.

Khor Fakkan

To rozległy port i ulubione lotnisko. Znajdują się tutaj 24 groby, które pochodzą z drugiego tysiąclecia przed narodzinami Chrystusa. Umieszczone zostały one w skałach w pobliżu dawnej portugalskiej warowni, po której pozostały tylko ruiny będące efektem najazdu perskiej floty morskiej w 1666 roku.

Krajobrazy Górskie

Wybierane są nie tylko dla swojego naturalnego piękna, ale także dla widoku ruin pałacu, który był kiedyś rezydencją panującej dynastii. Znajdziemy tutaj jeden z nielicznych całorocznych strumieni, palmy daktylowe, mango i skalne rysunki. Do ulubionych wśród turystów miejsc Wadi al Wurayah należą także wodospady. W jeziorku pod nimi można także zaliczyć orzeźwiającą kąpiel.

Nurkowanie

Wschodnie wybrzeże jest rajem dla płetwonurków, a na wybrzeżu Khor Fakkan znajduje się przynajmniej 10 atrakcyjnych miejsc dla tego rodzaju sportu. Doświadczeni płetwonurkowie mogą obok podmorskich raf koralowych i wielobarwnych rybek, także zwiedzić podmorskie jaskinie.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce