Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Ras al-Khaimah

(Strony) > > > Ras al-Khaimah

Ras al-Khaimah jest najbardziej wysuniętym na północ emiratem i jednocześnie uważanym za najpiękniejszy. Napotkamy tutaj na najbardziej zróżnicowaną przyrodę. Są tutaj góry i doliny, pustynia i morze. Dzięki górskim źródłom ta kraina należy do najbardziej urodzajnych i rozwija się tutaj rolnictwo. Stąd też Ras al-Khaimah stał się ważnym dostarczycielem żywności dla pozostałych emiratów. Są tutaj także mniejsze zasoby ropy naftowej. W 2004 roku ogłoszono bardzo śmiałe plany budowy centrum narciarskiego Jebel Jais, pierwszego nad Zatoka Perską. Śnieg miał się tutaj utrzymywać długo dzięki znacznym wysokościom. Trasy zjazdowe zaplanowano na wysokości 1600-1900 metrów n.p.m. Nie zabraknie tutaj wyciągów, kolejek linowych i trasy bobslejowej. Luksusowe hotele i górskie chaty mają zapewnić miejsca dla 3000 osób.

Miasto Ras al-Khaimah

Stolica Ras al-Khaimah rozciąga się nad zatoka morską. Największym zabytkiem miasta jest stara budowla spełniająca dzisiaj rolę muzeum. W zachodniej części miasta zlokalizowane zostały sklepy, urzędy i rezydencje. Stare miasta nie jest duże, ale zwraca na siebie uwagę. Obok tradycyjnych sklepików i kramów z typowym dla tego regionu asortymentem towarów jak dla przykładu dywany, materiały, klejnoty, zapachy i inne pamiątki. W porównaniu z innymi emiratami, nie przyjeżdża tutaj aż tylu turystów i jest spokojniej.

Ras al-Khaimah Museum

To jedna z najsłynniejszych i najpiękniejszych budowli Zatoki Perskiej, która pochodzi z osiemnastego wieku. Kiedyś służyła miejscowym władcom, a od 1987 roku jest siedzibą muzeum. Są tu trzy sale pełne archeologicznych znalezisk, a część z nich pochodzi nawet z okresu 2500 lat przed narodzinami Chrystusa. Cenne są także zbiory klejnotów i muszli.

Khatt

Należy do najczęściej odwiedzanych uzdrowisk w Ras al-Khaimah. Znajduje się w odległości 25 kilometrów od stolicy. O jego popularności zadecydowały trzy gorące źródła, które wypływają z głębokości 30 metrów i mają temperaturę 40 °C. Ich leczniczy charakter zalecany jest szczególnie reumatykom i osobom mającym problemy z kończynami. Jak zwykle w tych stronach, część męska i żeńska zostały od siebie oddzielone. Najbardziej przepełnione bywają żeńskie jeziorka, w których kobiety mogą się kąpać jedynie w pełnym stroju.

Kush

Atrakcją jest starodawny port, przy której zlokalizowano międzynarodowe centrum handlowe. W pobliżu wymurowano nowy budynek, a nieco dalej można zwiedzić placówkę archeologiczną Wadi Haqil z wieloma eksponatami ceramicznymi.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce