Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Sharjah

(Strony) > > > Sharjah

Znajduje się na północny-wschód od Dubaju i jest trzecim Emiratem co do wielkości i liczby mieszkańców. Okręg ten znany jest nie tylko jako centrum kultury, ale także jako miejsce kultywowania islamskich tradycji. Symbolem miasta jest otwarty Koran i jest to jedyny Emirat, w którym legalnie nie można kupić alkoholu. Rygor obowiązuje także w odpowiednim ubiorze. Jeżeli nie posiada się odpowiedniego ubioru, to można spodziewać się nieprzyjemnych reakcji otoczenia, a nawet okrzyków. Za odkryte ramiona i gołe kolana mogą tutaj nawet zamknąć, więc warto zwrócić uwagę na odpowiednią odzież pakowaną do walizki przed odlotem do tego Emiratu. Poza hotelowymi zabawami, nie natrafimy tutaj na żadne życie nocne. Zapomnieć także należy o barach z dyskotekami. Trzeba będzie zadowolić się życiem hotelowym.

Miasto Sharjah

Jest siedzibą wielu krajowych i międzynarodowych organizacji i dlatego w 1998 roku UNESCO uznało je stolicą świata arabskiego. Rozłożone jest wokół trzech lagun, a prócz turystyki jego życie oparte jest na handlu i ekonomii. W centrum miasta dwie laguny łączy kanał, a w okolicach jest dużo szlaków turystycznych i promenad. Stąd często to miasto nazywane jest arabską Wenecją. Do często odwiedzanych miejsc należy również miejscowe targowisko Souq al Arsah, na którym można kupić wszystkie współczesne upominki.

Muzea w Sharjahu

Budynek Sharjah Heritage Museum ukazuje tradycyjną siedzibę bogatej rodziny arabskiej. Tutaj można na własne oczy wszystko zobaczyć z bliska, jak wygląda funkcjonowanie domu. Kolejną interesującą placówką jest Muzeum Sztuki, w którym znajdują się zbiory dzieł artystów z okolic Zatoki Perskiej. Także w Muzeum Archeologicznym zobaczymy okazy z różnych miejsc Emiratów. Ciekawostką są interaktywne obrazy z filmami dokumentalnymi. Dzieci mogą spędzić czas przy tematycznych grach. Za różnorodność można podziękować miejscowemu szejkowi, który zadbał, by zbiory nie były monotematyczne i nudne.

Plaże w Sharjahu

Prawie 4 kilometry ma miejscowa plaża publiczna. Obowiązuje na niej zarządzenie w myśl którego, nie mogą się tutaj kąpać w skromnym stroju. Ich obowiązkowy ubiór musi zakrywać ramiona, brzuch i kolana. Mężczyźni muszą mieć dostatecznie długie szorty. Przekroczenie tego przepisu może skończyć się nawet pobytem za kratkami.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce