Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Umm al-Qauwain

(Strony) > > > Umm al-Qauwain

Umm al-qauwain znajduje się pomiędzy emiratami Sharjah a Ras al-Khaimah i jest najmniej zamieszkałym w całym regionie. Należy do najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych terenów na ziemi. Część pieniędzy wpływa tutaj z szybów naftowych, które są wspólne z emiratem Sharjah, ale w porównaniu z innymi regionami ZER są to stosunkowo niewielkie pieniądze. Emirat ten jest odwiedzany ze względu na swoją naturalność i prostotę. Panuje w nim niebywały spokój i jest to znakomite miejsce na prawdziwy relaks na jachcie przy śpiewie ptaków.

Miasto Umm al-Qauwain

Miasto znajduje się na piaszczystym półwyspie. Jego najstarsza część zajmuje północne regiony. Tworzą je stare uliczki, zwykłe budowle, meczet i ruiny dawnego pałacu. Na wybrzeżu zlokalizowano centrum turystyczne The Flamengo Brach Resort. Można wypożyczyć sprzęt pływający lub zwiedzić zatokę z załogą. Ze sportów wodnych można wybrać narty lub windsurfing. W północnej części znajduje się centrum naukowe zajmujące się badaniami ryb i granatów. Należy do niego dostępne dla zwiedzających akwarium, w którym można zobaczyć najprzeróżniejsze okazy morskie oraz chronione gatunki ryb.

Aquapark Dreamland

Jest bezsprzecznie największą atrakcją emiratu. Często bywa nazywany największym aquaparkiem świata. Na obszarze ponad 250 000 m2 do dyspozycji turystów są zjeżdżalnie, tobogany, groźne rekiny, a także najprzeróżniejsza stragany z jedzeniem, restauracje i sklepy. Gdyby tego było jeszcze mało, to znajdziemy tutaj centrum zabaw i tor dla quadów. W bezpośrednim sąsiedztwie centrum planowana jest budowa pięciogwiazdkowego hotelu z kompleksem kempingowym.

Sinaiyah i Khor al-Baydah

Jeden z największych kamieni szlachetnych przyrody w okolicy. Ta mała piaszczysta wyspa znajduje się z bliskiej odległości od miasta. Okolica nie należy do chronionych, ale zapewne jest to kwestią czasu. Archeolodzy znaleźli tutaj stare monety, a miłośnicy ptaków natrafią tutaj na kolonie kormoranów. Na wyspę sprowadzono też stado arabskich gazeli. W okolicznych wodach można natrafić na mniejszych żarłoków i okazy świata morskiego.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce