Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Wyżywienie

(Strony) > > > Wyżywienie

Mieszanka Smaków z Całego Świata

Jeżeli mają Państwo obawy, że podczas pobytu w tym regionie będzie konieczność zdania się na miejscowa kuchnię, to nie będzie tak źle. Dzięki panującej wszędzie globalizacji, także i do tych zakątków dotarła kuchnia europejska. Jak się okazuje, w większości miast coraz trudniej jest znaleźć tutaj tradycyjne restauracje z typowym arabskim jedzeniem.

Cos dla siebie potrafi odnaleźć tutaj każdy smakosz, ponieważ począwszy od europejskiej kuchni natrafimy tutaj na jedzenie meksykańskie, japońskie, chińskie, polinezyjskie, tajskie, irańskie, koreańskie, indyjskie czy pakistańskie. Ciekawostka jest fakt, iż przez długi czas w Dubaju była nawet restauracja z czeską kuchnią. Arabska kuchnia, która często bywa nazywana libańską, oferuje dania ze świeżych ryb i owoców morza. Najbardziej znane i najbardziej luksusowe restauracje znajdą Państwo w najlepszych pięciogwiazdkowych hotelach. Jednak ze względu na duże zainteresowanie istnieje często potrzeba wcześniejszego rezerwowania miejsc.

Szybki Posiłek

Także miłośnicy prostego i szybkiego posiłku znajdą tutaj coś dla siebie. Emiraty należą bowiem do tych zakątków świata, w których znalazły swoje miejsce takie międzynarodowe marki jak: McDonald´s, KFC, Pizza Hut, Dunkin´Donut, Burger King,. A także znane w świecie kawiarnie: Fashion Café, Hard Rock Café, Starbucks, TGI Friday´s.

Zakosztować można także i tańsze miejscowe arabskie specjalności – szawarma, falafel, kebab. W ciągu dnia można raczyć się sokiem ze świeżych owoców lub spróbować mleko kokosowe pite prosto z orzecha. Przyznać trzeba, że importowane kokosy nie mogą się z tym zupełnie równać.

Mięso Wieprzowe

Mięso wieprzowe w ZEA jest zakazane przez islam. W tych krajach zastępowane jest przez jagnięcinę, baraninę lub drób. Jeżeli Państwo będą mieli szczęście natrafić na wieprzowinę w jadłospisie, to będzie ona bardzo dokładnie oznaczona, tak aby nie mogło dojść do zamiany.

Alkohol

To kolejny zakazany owoc świata arabskiego. W restauracjach, które nie są częścią jakiegoś hotelu, tego trunku nie znajdą Państwo wcale. Natomiast w hotelowych zapłacimy za tę przyjemność znaczną marże. Wyjątkiem jest Emirat Sharjah, w którym obowiązuje całkowity zakaz sprzedaży alkoholu oraz Emirat Ajman, w którym alkohol dostępny jest także w niektórych wyspecjalizowanych sklepach.

Kuchnia

Jej podstawy tworzą warzywa, warzywa, a jeszcze raz warzywa, których nie może zabraknąć w żadnym daniu. Do najbardziej ulubionych należy sałata ogórkowa.

Mezze
Starter. Dużo małych miseczek z najróżniejszymi specjałami.

Kafta
Rolada z mielonej baraniny i naci pietruszki, która nabijana jest na szpikulce i opiekana na rożnie.

Humus
Kasza z ciecierzycy.

Tabbuleh
Sałata z kuskusu otrzymywanego ze zmielonych ziaren pszenicy z pokrojonymi pomidorami, cebulą, miętą i pietruszką.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce