Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Zakupy

(Strony) > > > Zakupy

W miastach znajdą Państwo duże centra handlowe, ale i także klasyczne arabskie targowiska. Tutaj można użyć sobie w targowaniu się z handlarzami. Umowne ceny obowiązują nie tylko na towary, ale także na przejazd taksówką. Podczas targowania się nie należy obawiać się nawet proponowania jednej czwartej ceny proponowanej przez sprzedawcę lub kierowcę taksówki.

Dywany

Do najlepszych i najdroższych należą perskie dywany. Są one ręcznie tkane z prawdziwego jedwabiu i mają utkany podpis wykonawcy. Tańsze są dywany importowane z Indii. Podczas zakupu dywanu warto zwrócić uwagę na jego gęstość. Im większa gęstość, tym lepsza jakość.

Prezenty

Na pamiątkę z Emiratów warto przywieźć typowy arabski strój, który można bez problemu zakupić na jednym z targowisk. Do klasycznych upominków należą dzbanuszki, kieliszki, korale, drobne rzeźby i uzębione sztylety.

Elektronika

Wiele urządzeń powszechnej elektroniki można w ZEA zakupić taniej niż u nas. Na takie zakupy warto się wybrać do supermarketu, jak dla przykładu Carrefour lub do miejscowego domu handlowego.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce