Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Zakwaterowanie

(Strony) > > > Zakwaterowanie

Hotele w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

Najwięcej hoteli należy do kategorii drogich – cztero- i pięciogwiazdkowych. Znacznie mniej jest trzygwiazdkowych, a niższą kategorię to już trudno tutaj spotkać. Jednak za co Państwo zapłacą też to otrzymają. Wysoka jakość usług począwszy od terenów plażowych jest tu zjawiskiem normalnym. Basen i siłownia są oczywiście częścią każdego hotelu. Te najbardziej luksusowe placówki kierowane są często przez doświadczonych menagerów. Wśród hoteli nie brakuje placówek należących do znanych sieci międzynarodowych.

Burj al-Arab

Najsławniejszy reprezentacyjny hotel. Jako jedyny może poszczycić się siedmioma gwiazdkami, chociaż oficjalna klasyfikacja obejmuje tylko pięć.

Apartamenty Hotelowe

Bywają tańsze niż w klasycznych hotelach, ale także są lepiej umeblowane. Często do dyspozycji otrzymujemy kuchenkę. Bywają wykorzystywane przez turystów, a także ludzi, którzy zamierzają w ZEA spędzić więcej czasu.

Hostele

ZEA należą do krajów ukierunkowanych na bogatsza klientelę, co można ocenić na podstawie liczby hosteli, których znaleźć w tym kraju można stosunkowo niewiele. Wszystkie jednak honorują kartę członkowską Hostelling International. Jeżeli jej Państwo wcześniej nie zdobyli, to można ją zakupić bezpośrednio w hostelu za około 75 Dh.

Kamping

W ZEA nie egzystuje żadna oficjalna organizacja kampingowa. Można jednak w tym kraju korzystać z tej formy wypoczynku praktycznie w każdym miejscu i w górach. Nie można jednak rozbijać namiotów na prywatnych terenach bez zgody ich właściciela. W górach należy uważać na miejsca po wyschniętych rzekach – tutaj może nas spotkać niemiła niespodzianka w czasie burzy.

Elektryczność

Napięcie w gniazdkach jest zbliżone do europejskiego – 220 V, ale stosowane są gniazdka i wtyczki brytyjskiego typu G. Stąd tez należy ze sobą zabrać odpowiedni adapter z odpowiednim rozdzielaczem.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce