Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl Zjednoczone Emiraty Arabskie - Travelon.pl

Zjednoczone Emiraty Arabskie - Zdrowie

(Strony) > > > Zdrowie

Szczepienia

Do wizyty w ZEA nie są potrzebne żadne specjalne szczepienia. Jeżeli Państwo planują spędzenie dłuższego czasu w górach, to warto zasięgnąć porady lekarza w celu ochrony przed malarią. W tych regionach występuje malaria, którą roznoszą moskity.

Ochrona Przed Słońcem

Ze względu na wysokie temperatury powietrza i duże nasłonecznienie, warto korzystać z kremów ochraniających przed wpływem promieni słonecznych. Ważne jest także posiadanie przy sobie butelki z wodą, by w ten sposób uniknąć odwodnienia organizmu.

Morze

Kąpiel w morzu zalecana jest na oficjalnych plażach lub w miejscach, w których kąpią się także inni ludzie. W Zatoce Perskiej groźne mogą być meduzy. Największa ich liczba występuje we wrześniu i październiku. Czasami można natrafić także na płaszczki, ale te są przy spotkaniu z człowiekiem bardzo płochliwe.

Klimatyzacja

Stanowi najwyższe ryzyko dla zdrowia. Często bywa nastawiona na bardzo niską temperaturę, co w połączeniu z upałem może skończyć się przeziębieniem organizmu.

Najnowsze informacje...

13.07.2010 Metro w Dubaju
01.12.2009 Międzynarodowy festiwal filmowy Abu Dhabi
03.11.2009 Projekt "The World“

Ostatnio na forum...

11.12.2011 Ceny w duty free
11.12.2011 Ramadan
11.12.2011 Jeszcze jedno miasto
07.08.2009 Dlaczego Emiraty?
27.01.2009 ZEA i alkohol?

Najnowsze zdjęcia...

imperium arabsk
widok z góry
kompleksy
imponujące budo
wieżowce